AMP WordPress Mobil Uyumluluk Eklentisi

Web sitenizi mobil uyumlu yapacak AMP WordPress mobil uyumluluk eklentisi ile daha iyi yönetme imkanını elinizde bulundurabilirsiniz. Bu eklentilerin kullanılması halinde web sitesi daha çok kişi tarafından erişilebilir duruma getirilebilir. Web sitenin kullanımı bu eklentiler sayesinde daha kolay ve rahat olabilir. Web site altyapısı bu eklentiler kullanılarak daha güçlü bir hale getirilebilir. Blog, firma ya da e-ticaret siteleri gibi farklı pek çok amaçlarla kullanılan sitelerin tümü için ideal olan bu eklentiler neticesinde çok farklı alanlarda mükemmel bir sistem kurulumu yapabilirsiniz.

JetPack

JetPack eklentisinin hizmete sunduğu bir çok avantaj bulunmaktadır. Öncelikle JetPack eklentisi sayesinde web sitenizi her açıdan hazır ve daha güçlü bir hale getirebilirsiz. Bu eklentinin 33 farklı özelliği bulunmaktadır. Çok çeşitli özelliklerinin bulunması ile dikkatleri üzerine çeken bu eklenti, web sitenizin mobil ile uyumlu bir tasarıma sahip olmasına ve mobil temalar ile ideal bir kullanıcı deneyimini hizmete sunmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla mobil cihazlar yardımıyla web sitenizin kullanılabilirlik seviyesi maksimum dereceye yükselecektir.

JetPack eklentisinin WordPress mobil uyumlu tema özelliği de yer almaktadır. Eklentinin WordPress mobil tema özelliği kullanılarak cihazlar üzerindeki web sitenizin görünümü daha ideal bir hal alır ve web sitenizde gezinmek daha eğlenceli ve sorunsuz olacaktır. Bu eklenti sayesinde galeri ve iletişim formu gibi farklı özellikler de kullanıma sunulur. Bunlara ek olarak CSS ve PHP gibi hususlarda bilgi alarak web sitenizin temasını özelleştirme ve WordPress mobil uyumlu tema özelliğine sahip olma şansını yakalıyorsunuz.

“Photon” özelliği sayesinde web sitenizin hızını artıran JetPack eklentisi, aynı zamanda Google+ ile direkt birleşme imkanı da sağlamaktadır. Bu da yapacağınız işlemlerin daha düzenli ve sistemli olmasını sağlar.

WPTouch Mobile

Özellikle bloggerlar tarafından sıkça tercih edilen WPTouch Mobile, tam anlamıyla mobil duyarlı bir eklentidir. Web sitesinin hızını artırma konusunda diğer benzer eklentilerden daha etkilidir. “Infinity Cache” özelliği sayesinde mobil bellekleme imkanına sahip oluyorsunuz.

 Bunlara ek olarak web sitenize yüklemek istediğiniz fotoğrafları CSS ile ölçeklendirme yapabilirsiniz. Bu sayede eklediğiniz tüm görselleri mobil için en uygun hale getirmiş olursunuz. Bu eklentiyi kullanarak çeşitli uzantıları kullanabilirsiniz ve içeriklerin her birini mobil cihazlara ayrı ayrı olacak şekilde işleyebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde içeriklerin web sitenize yüklenme süreci çok daha hızlı olacaktır.

WPTouch Mobile Plugin WordPress eklentisi hem masaüstü cihazlar hem de mobil cihazlar üzerinden sitenize giriş yapan kullanıcılar için kusursuz bir internet deneyimi sunacaktır. Bu eklenti web sitenize erişen kullanıcıların cihazlarını belirler ve bu cihazlarda bulunan özelliklere göre bazı eklentilerin otomatik olarak devreye girmesine yardımcı olur.

WP Mobile Detector

WP Mobile Detector, kullanıcıların web sitenize mobil cihazlar üzerinden sorunsuz giriş yaptıklarından emin olmanızı sağlar. Sunucuya gönderilen her bir talebin mobil bir cihazdan mı yoksa herhangi bir masaüstü cihazdan mı geldiğini anlamanıza olanak sağlar.ayrıca web sitenize erişmek isteyen kullanıcıların kullandığı cihazları otomatik olarak tespit eder ve WordPress mobil tema özelliği kullanılarak cihaza en uygun olacak web site temasının yüklenmesini sağlar. Web sitesinde bulunan içeriklerin formatı kullanıcıların mobil cihazlarına uygun olarak anında değiştirilir. Bu sayede kullanıcı deneyimi en ideal seviyeyi yakalamış olur.

WordPress Mobile Pack

WordPress Mobile Pack, web sitenizin kalitesinin bir üst seviyeye çıkmasını sağlar. Web sitenizin bir uygulama gibi görünüm kazanmasına imkan sağlayan bu eklenti, sitenizde yer alan içeriklerin tümünü mobil cihaza uygun olacak şekilde hizmete sunar. WordPress Mobile PAck eklentisinin en dikkat çeken özelliği çoklu platform desteğinin bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde bütün içerikleri platformlara uygun olacak şekilde sunma fırsatı yakalarsınız. Web sitesinin görünümünü özelleştirmeyi sağlayan bu eklenti tam ekran modunun olması sebebiyle de büyük beğeni toplamaktadır. Ancak unutulamamalı ki WordPress Mobile Pack 2.0 eklentisi WordPress’in 3.5 ve üzeri versiyonlarında çalışmaktadır.

Bir yorum bırakın